تادانه

«پیش از آنکه بخوابم» چه اتفاقی افتاده است؟
«پیش از آنکه بخوابم» چه اتفاقی افتاده است؟ / فیلمی با حضور نیکول کیدمن و کالین فرث 
عادل متکلمی آذر (سی و یک نما)- اگر از آن دسته افرادی هستید که به فیلم‌های روانشناسانه و فیلم‌هایی که بین خواب و بیداری اتفاق می‌افتند علاقه مند هستید و بهترین فیلمی که دیده‌اید و الان که الان است با شنیدن اسمش گیج می‌زنید «شاترآیلند» مارتین اسکورسیزی، یا «تلقین» و «مومنتو» کریستفر نولان است پس منتظر باشید که فیلمی به همان سبک و سیاق در راه است.
 فیلم «پیش از آنکه بخوابم» (Before I Go to Sleep)‌ محصول سال 2014 به کارگردانی «رووان جافی»  تریلر معمایی 92 دقیقه‌ای است که نیکول کیدمن، کالین فرث، مارک استرانگ در آن نقش آفرینی کرده‌اند و 12 سپتامبر 2014 به روی پرده سینماهای آمریکا خواهد رفت.
0003.jpg 
«رووان وافی» فیلمنامه این فیلم  را از روی رمان معروف و پرفروش «پیش از آنکه بخوابم» نوشته ی «اس. جی واتسون» نگاشته است. چاپ سوم رمان «پیش از آنکه بخوابم» را نشر آموت با ترجمه شقایق قندهاری در 472 صفحه به قیمت 21500 تومان منتشر کرده است.
رمان شروعی مهیج دارد و از سه بخش اصلی تشکیل شده است: زنی به نام کریستین (که در فیلم کیدمن نقشش را بازی کرده است) از خواب برمی‌خیزد، می‌بینید که شخص غریبه‌ای کنار او خوابیده، وحشت‌زده برمی‌خیزد، سمت آینه می‌رود، اما، وقتی صورتش را در آینه می‌بینید، وحشت‌زده می‌شود، این غریبه تو آینه کیست و از او چه می‌خواهد؟!
در ادامه داستان می‌خوانیم که او به خاطر تصادفی خاطره خود را از دست داده، به طوری که شوهر خود -بن- را هم مرتب از یاد می‌برد و حافظه او اصطلاحاً هر بار ریست می‌شود! شاید همه این اتفاقات  برایتان ملال آور و خسته کننده به نظر برسد اما روایت اصلی داستان در بخشهای دوم و سوم با وارد شدن شخصیت دیگری به داستان به نام اسپویلر سمت و سویی متفاوت و جذاب می‌گیرد. از توضیحات بیشتر صرف نظر می‌کنم.
 حالا فیلمی از این کتاب ساخته شده که نیکول کیدمن نقش کریستین و کالین فرث نقش بن، همسر کریستین، و مارک استرانگ نقش اسپویلر را بازی می‌کنند. اگر تا آمدن فیلم نمی‌توانید منتظر باشید می‌توانید کتاب را تهیه کنید و بخوانید و یا اینکه تا بیرون آمدن فیلم منتظر باشید تا ببینید این فیلم چگونه داستان را روایت خواهد کرد و چقدر با کتابش همخوانی دارد و اضافات و کاستی هایش چیست؟ و آیا نیکول کیدمن با بازی در این فیلم می‌تواند بار دیگر به اوج برگردد و ما شاهد شاهکاری همتای شاتر آیلند یا مومنتو خواهیم بود؟

Labels:

youssef.alikhani[at]yahoo[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment