تادانه

روز خلوت نمایشگاه اما نه برای همه غرفه‌داران
borna ghasemi (25 of 25).JPGدومین روز نمایشگاه کتاب در حالی سپری شد که تعداد بازدیدکنندگان از این نمایشگاه قابل توجه نبود اما تعدادی از غرفه‌های ناشران خاص و معروف اقبال بهتری نسبت به دیگر غرفه‌ها داشتند.
به گزارش خبرنگار کتاب خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دومین روز برپایی بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران روز خلوتی به خود دید. ساعت کاری این نمایشگاه مطابق روال همیشه از 10 صبح شروع شد و علاقه‌مندان به بازدید و احیانا خرید کتاب از ورودی‌های پرسروصدا به خاطر نصب بلندگوهای تبلیغاتی شرکت‌ها و موسسات آرام‌آرام خود را به فضای نمایشگاه رساندند.
اگر بپذیریم که آمار بالای بازدیدکنندگان از نمایشگاه برای برگزارکنندگان آن یک موفقیت به شمار می‌آید باید گفت که روز پنج‌شنبه به هیچ وجه آمار بازدیدکنندگان نمایشگاه قابل توجه نبود که البته با توجه به زمان آغاز به کار این نمایشگاه خیلی تعجب‌برانگیز نیست. با این حال خلوتی روز دوم نمایشگاه برای آن دسته از افرادی که به نمایشگاه آمده بودند فرصت مناسبی بوجود آورده بود تا راحت‌تر به غرفه‌های مختلف نمایشگاه سر بزنند.
با توجه به خلوتی نمایشگاه که به راحتی از راهروهای خالی بین سالن‌ها در شبستان مشهود بود و باعث شده بود در بیشتر ساعات اکثر غرفه‌داران این بخش بازدیدکننده‌ای نداشته باشند اما تعدادی از غرفه‌ها از جمله غرفه‌های نشر نگاه، مروارید، مرکز، نی، قطره، سخن، نصیرا، نیماژ، آموت، ققنوس، هرمس، سوره مهر و ثالث مخاطبان بیشتری داشتند و فروشندگان کتاب این غرفه‌ها از میزان استقبال مخاطبان‌شان راضی بودند که به نظر می‌رسد بالا بودن بازدیدکنندگان و خریداران از این ناشران به خاطر شناختی است که آن‌ها از این ناشران پیدا کرده‌اند به همین خاطر در هر صورتی این ناشران مخاطبان خود را دارند.

Labels:

youssef.alikhani[at]yahoo[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment