تادانه

رمان «شووا» منتشر شد
 
دومین رمان شیوا پورنگ با عنوان «شووا» در حالی از سوی نشر آموت منتشر شد که می‌توان این رمان را با توجه به مضمون و داستانش، متفاوت‌ترین رمان سال نام‌گذاری کرد.
به گزارش خبرگار مهر، دومین رمان شیوا پورنگ با عنوان «شووا» از سوی نشر آموت در حالی منتشر شده است که وی در این اثر به سراغ روایت داستانی  عجیب رفته است که حاکی از تولد یک کودک و با شرایطی خارق‌العاده است.
شیوا پورنگ در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره گفت: داستان این رمان در مورد بچه‌ای است با یک ویژگی خارق‌العاده که باعث شده هیچ کس جز مادر این کودک قادر به رویت او نباشد و تنها در موقعیتی خاص است که سایر مردم می‌توانند او را ببینند.
وی ادامه داد: داستان این رمان به نوعی به من الهام شد. من در واقع دوست داشتم که  که قصه‌ای درباره ماهیت یک پدر و مادر در برخورد با کودکی که در موقعیتی استثنایی به سر می‌برد بنویسم و به نوعی به این مساله بپردازم که در برخورد با چنین موقعیت‌هایی چگونه باید رفتار کرد.
وی تاکید کرد: در این رمان یک ویژگی استثنایی از یک کودک مورد توجه من قرار گرفته است و فکر می‌کنم این ویژگی چیزی هم نیست که اصلا قابل درک و فهم برای مخاطب نباشد.
 در بخشی از متن معرفی این کتاب  آمده است: از روزی که زن به دنیا می آیی... مادری، وقتی کودکی به عروسکت عشق می ورزی، برایش لالایی می‌خوانی، دوستش داری.
وقتی پیراهنش پاره شود، یا خودش بشکند برایش اشک می‌ریزی.
یک روز هم مادر می شوی، دوست داری هر روز کودکت را ببوسی، نوازشش کنی، در آغوش بفشاری، همه  دنیایت کودکت می شود... کودک تو... اما چه می شود اگر دنیایت را نبینند و تنها تو باشی که بخواهی و بتوانی او را ببینی.
یادآوی می‌شود شیوا پورنگ متولد 1350 از داستان نويسان جوان شهسوار (تنكابن) به شمار می‌رود. وی نويسندگی و سرودن شعر را از نوجوانی شروع كرده است و از جمله آثار او می‌توان به رمان «من جر می زنم» و داستان كوتاه «ياس در مشت» و «عروس برفی» اشاره کرد.

Labels:

youssef.alikhani[at]yahoo[dot]Com