تادانه

مروین پیک با «پسری در تاریکی» به ایران رسيد؛ با ترجمه‌ي ناهيد شهبازي‌مقدم
 
مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه مروین پیک با عنوان «پسری در تاریکی» از سوی نشر آموت منتشر شد.
به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه «مروین پیک» نویسنده انگلیسی و خالق داستان‌های تخیلی و هیجان انگیز با عنوان «پسری در تاریکی» با ترجمه ناهید شهبازی مقدم از سوی نشر آموت منتشر شد.
»پسری در تاریکی» یکی از معدود مجموعه داستانهای کوتاه مروین پیک است؛ اثری که پس از انتشار مورد توجه زیادی قرار گرفت و سه سال بعد از انتشار آن بود که مطرح‌ترین رمان این نویسنده با نام «تایتس گرون» منتشر شد. بعد از موفقیت «تایتس گرون» مروین پیک به بیماری پارکینسون دچار شد و دیگر نتوانست به طور جدی داستان بنویسد. در سال 2000 میلادی بر اساس داستان «پسری در تاریکی» فیلمی کوتاه ساخته شد و با اقتباس از همین داستان، چندین اجرای تئاتری به نمایش درآمد.
پیک همچنین خالق «سه‌گانه گورمنگاست» یکی از آثار شناخته شده این نویسنده انگلیسی محسوب می‌شود که گروهی آن را دارای روایتی عجیب و غریب می‌دانند و از آن به عنوان یکی از 10 اثر داستانی محبوبی یاد می‌کنند که به دلیل شيوه و فضای خاص روايت امکان اقتباس سینمایی از آن وجود ندارد.
این نویسنده در سال 1968 و در  57 سالگی از دنیا رفت. از وی بیش از 40 کتاب بر جا مانده‌است که برخی از آن‌ها رمان و داستان و تعدادی هم کتاب‌های مصورند.
کتاب  «پسری در تاریکی و داستان‌های دیگر»  نوشته‌ی «مروین پیک» با ترجمه‌ی «ناهید شهبازی‌مقدم» در 176  صفحه و به قیمت 8500 تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

Labels:

youssef.alikhani[at]yahoo[dot]Com