تادانه

«هزارتوی خواب‌های من» منتشر شد
 
هادی خورشاهیان از انتشار مجموعه داستان تازه‌ خود با عنوان «هزار توی خواب‌های من» خبر داد که به گفته وی تجربه تازه‌ای در فرم روایت داستانی او به شمار می‌رود.
به گزارش خبرنگار مهر، هادی خورشاهیان که در سال های اخیر بیش از هر سبک ادبی با نگارش رمان برای مخاطبان نوجوان و بزرگسال شناخته شده بود، تاره ترین اثر داستانی خود را در قالب مجموعه داستان کوتاه با عنوان «هزارتوی خواب‌های من» منتشر کرد.
به گفته خورشاهیان این مجموعه دربرگیرنده 25 داستان کوتاه از اوست که با تم‌های عاشقانه و اجتماعی نوشته شده است و چند داستان با تم دفاع مقدس نیز در میان آنها دیده می‌شود. این نویسنده همچنین درباره زبان نگارشی این مجموعه نیز معتقد است داستان و زبان نگارشی به کار رفته در این اثر نسبت به سایر آثارش تجربه‌ای تازه‌تر به شمار می‌رود که در آن تلاش شده است تا به دور از بازی‌های فرمی در زبان روایت، ساده و حس برانگیز به بیان داستانی پرداخته شود.
وی همچنین برخی از عناوین داستان‌های این مجموعه را فقط دو ساعت دیرتر، مامور راهنمایی و رانندگی، سر سفره خدا، می‌توانستیم چشم‌مان را ببندیم، صندلی، تقی‌کفتر باز، جای خالی قاب عکس، گره کراوات و عدم قطعیت معرفی کرد.
مجموعه داستان «هزارتوی خواب‌های من» را نشر آموت در 120 صفحه و با قیمت 5500 تومان منتشر کرده است.
در بخشی از داستان کوتاه «فقط دو ساعت دیرتر» از این مجموعه می‌خوانیم: فقط دو ساعت دیرتر می‌رسیدی حالا همه چیز سرجای خودش بود. نه تو توی قبر خوابیده بودی، نه من توی زندان مثل کاغذ کاهی خیس خورده می‌پوسیدم. هی از صبح تا شب می‌نشینم، دیوان حافظ ورق می‌زنم و بر شعرهای حافظ حاشیه می‌نویسم که وقتی از زندان آمدم بیرون، یک چاپ جدید خوش خوان از دیوان حافظ بدهم بیرون. این نسخه‌هایی که تا به حال چاپ شده هیچ کدامشان آن چیزی نیست که من می‌خواهم. یکی رنگ را نوشته سنگ، یکی غار را نوشته یار. هر کی هر چی دلش خواسته نوشته. به همان سنگی که تو زیرش خوابیده‌ای می توانم قسم بخورم حافظ روحس هم از ایرها و غارها خبر ندارد بدبخت مادر مرده...
از دیگر آثار این نویسنده می‌توان به «راز بزرگ سلمان»، «من همبولتم» و «از خواب می‌ترسيم» و «من کاتالان نیستم» اشاره کرد.

Labels:

youssef.alikhani[at]yahoo[dot]Com