تادانه

مجموعه‌ای از معماهای چالش‌برانگیز
 
206 معما / اچ. ای. دودنی/ ترجمه‌ی سیامک محی‌الدین‌بناب/ 158 صفحه/7500 تومان

مجموعه 206 معمای ریاضی گردآوری شده توسط «اچ. ای. دودنی» برای فرار از آلزایمر و پیرمغزی منتشر شد.
به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «206 معما» مجموعه‌ای از معماهای چالش‌برانگیز خوش‌ساخت قدیمی و مسایل ریاضی شگفت‌آوری است که از سوی اچ. ای. دودنی گردآوری شده است و نشر آموت به تازگی آن را با ترجمه سیامک محی‌الدین‌ بناب منتشر کرده است.
این کتاب به علاقمندان جداول سودوکو، شطرنج، بریج، جداول متقاطع و دیگر بازی‌های مشغول‌کننده فکری و انرژی‌بر این امکان را  می‌دهد تا منطق ریاضی و چالاکی ذهن خود را با چیزی بیش از این سرگرمی‌ها گسترش دهند.
نویسنده این کتاب همچنین با ترفندی خاص معماهای این کتاب را به طور پراکنده در کنار هم قرار داده است و بر این اساس بعضی از آنها بسیار ساده و بعضی دیگز، خیلی مشکل هستند و این شیوه عمدی چیدمان منجر می‌شود تا خواننده پیش‌فرضی نسبت به معمای ارائه شده نداشته باشد.
وی در بخشی از مقدمه خود بر این اثر می‌نویسد: در زندگی روزمره و در جمع‌های دوستانه، هر وقت دیدید جو میهمانی سنگین شده، با مطرح کردن یکی از معماهای جالب این کتاب، می‌توانید قدرت ذهنی آنها را به چالش بکشید و مطمئن باشید که آنها هم با اشتیاق فراوانی از آن استقبال خواهند کرد و اوقات لذت‌بخشی را در کنار هم خواهید داشت. با این کار شما قسمت‌هایی از مغز دوستانتان را به کار انداخته‌اید که شاید مدت‌هاست فعالیتی نداشته‌اند. باید مطمئن باشید که با این کار هرگز دچار آلزایمر و پیرمغزی نخواهید شد.
کتاب «206 معما؛ معماهای چالش‌برانگیز خوش‌ساخت قدیمی و مسایل ریاضی شگفت‌آور بدیع» نوشته «اچ. ای. دودنی» با ترجمه‌ «سیامک محی‌الدین‌ بناب» در 168  صفحه و به قیمت 7500 تومان توسط «نشر آموت» منتشر شده است.

Labels:

youssef.alikhani[at]yahoo[dot]Com