تادانه

حمایت از نویسندگان و مترجمان کشور
مدیر عامل «سام»: طرح ۷درصد با استقبال مردم همراه شد
کتاب - مدیر عامل موسسه ارسال محصولات فرهنگی (سام) معتقد است: ارائه خدمات به مردم در خصوص دسترسی آسان به محصولات دلخواه فرهنگی، یکی از موثرترین راه‌های افزایش سرانه مطالعه و آشتی مردم با کتاب است.
مجید معزی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مردم ما فرهنگ‌دوست و اهل مطالعه هستند؛ منتها مشکل در معرفی خوب و مناسب محصولات فرهنگی است.
وی با اشاره به تجربه‌های مستند «سام» تاکید کرد: بسته‌های پیشنهادی سامانه سام برای ایام مختلف مذهبی و ملی نشان داده که مردم تشنه مطالعه هستند و تنها نیازمند راهنمایی و معرفی خوب محصولات فرهنگی مدنظرشان.
معزی از اجرای طرح‌های جدید و تابستانی سام نیز خبر داد و تصریح کرد: طرح تامین کتاب مخاطب با امضای نویسنده را در ابتدای تابستان با رمان «کمی دیرتر» سید مهدی شجاعی انجام دادیم که با موفقیت روبرو شد و در آینده نیز با ارائه فهرستی از نویسندگان محبوب، این طرح را ادامه خواهیم داد.
وی افزود: از هفته دوم ماه مبارک رمضان نیز طرح حمایت از نویسندگان و مترجمان کشور را کلید زده‌ایم که بر اساس آن، از خرید کتاب‌ها، مبلغ 7 درصد قیمت پشت جلد کتاب به نویسنده و یا مترجم کتاب اهدا می‌شود. این طرح را برای قدردانی مخاطبان از نویسندگان و مترجمان محبوبشان آغاز کردیم که با استقبال مردم و البته اهالی قلم همراه بوده است.
مدیر سامانه اشتراک مطبوعات «سام» با اشاره به سایر بخش‌های خدماتی این موسسه نیز گفت: اشتراک مجلات، مشاوره فرهنگی به ویژه در حوزه کتاب برای نهادها، سازمان‌ها و روابط‌عمومی‌ها در کنار تامین محصولاتی چون «لوح فشرده موسیقی، فیلم، بازی و...» از دیگر خدمات سامانه است.
معزی استقبال کلی مردم کشور از سامانه سام را نیز خوب توصیف کرد و گفت: بسیاری از تماس‌های روزانه به دفتر سام از طرف مردم شهرستان‌هاست که امکان ارسال رایگان برای آنها وجود ندارد و تنها می‌توانیم کتاب مورد نظرشان را تهیه و با دریافت هزینه پستی برایشان ارسال کنیم.
یادآور می‌شود، ساکنان تهران برای تهیه علاقمندی‌های فرهنگی خود (کتاب، لوح فشرده و...) کافی است با سامانه اشتراک محصولات فرهنگی سام به شماره 20- 88557016 تماس بگیرند و آن را در محل کار یا منزل، بدون هزینه ارسال دریافت کنند.

Labels:

youssef.alikhani[at]yahoo[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment