تادانه

«تمشك‌هاي نارس» مجوز گرفت
مجموعه‌ي داستان «تمشك‌هاي نارس» نوشته‌ي آسيه جوادي (ناستين) منتشر مي‌شود.
به گزارش خبرنگار بخش كتاب خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به گفته‌ي نويسنده، «تمشك‌هاي نارس» شامل 45 داستان كوتاه است كه سه دسته داستان‌هاي تخيلي‌، واقعي‌ و داستان‌هاي مابين تخيل و واقعيت هستند.
او همچنين گفت، داستان‌هاي اين مجموعه در طول سال‌هاي متمادي به نگارش درآمده و پيش‌تر، تعدادي از آن‌ها در نشريات مختلف به چاپ رسيده است.
«تمشك‌هاي نارس» به تازگي مجوز نشر گرفته و به گفته‌ي نويسنده، احتمالا در نمايشگاه كتاب از سوي نشر آموت منتشر خواهد شد.
جوادي كه پيش‌تر، كتاب «رك و پوست‌كنده» را با موضوع زن در جامعه‌ي امروز از سوي نشر يادشده منتشر كرده است، در توضيحي درباره‌ي اين كتاب گفت: اين كتاب در ژانر جديدي بين قصه و مقاله به نگارش درآمده است.
او با بيان اين‌كه «رك و پوست‌كنده» درباره‌ي كليه‌ي مسائلي است كه زن امروز در جامعه‌ با آن‌ها مواجه است، عنوان كرد: در اين كتاب مسائل مختلفي درباره‌ي تفكر،‌ زندگي‌، فلسفه‌، نگرش‌ و حتا نوع حضور زن در اجتماع تحت عنوان‌هاي الف تا ي فصل‌بندي شده است.
او افزود: اين كتاب نه كنايه‌اي به فمينيسم و نه تأييد آن است؛ بلكه مسائل واقعي زن در جامعه‌ي امروز ايران را به صورت ساده و با كمك يك‌سري داستان كوتاه روايت مي‌كند.
اين نويسنده در ادامه از دست تأليف بودن جلدهاي دوم و سوم كتاب «رك و پوست‌كنده» خبر داد و گفت:‌ اين كتاب به دليل اين‌كه با توجه به شرايط و موقعيت‌هاي هر روز زن در جامعه‌ي ايران نوشته شده، قابليت انتشار مستمر در جلدهاي بعدي را دارد.
جوادي ادامه داد: در جلد دوم اين كتاب سعي كرده‌ام به لايه‌هاي زيرين وجوه مختلف شخصيت زن در جامعه‌ي ايران توجه بيش‌تري داشته باشم.

Labels:

youssef.alikhani[at]yahoo[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment