تادانه

رماني درباره هنرمندان امروز
ميثم نبي، از مراحل پاياني نگارش اثر جدیدش خبر داد. به گفته وي، اين رمان چالش‌هاي دروني و اجتماعي زندگي هنرمندان امروز ایران را مد نظر گرفته است.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، نبي درباره گفت: اين رمان نيز مانند مجموعه قبلي‌ام در فضايي شهري به بخشي از زندگي هنرمندان نگاه دارد و تم اصلي آن به وجوهي از وضعيت زندگي هنرمندان كشور خودمان پرداخته است.

وي افزود: در اين كتاب شايد نوعي نگاه هستي‌شناسانه نيز به مقوله هنر طرح شده باشد. از سوي ديگر، به استناد بخشي از تجربيات خودم در جامعه هنري دانشگاه‌ها، اغلب موقعيت‌هایی واقعی در قالب داستان مطرح شده‌اند.

نبي همچنين درباره زاويه روايت در اين كتاب گفت: راوي اين داستان زني است كه در دانشگاه تدريس مي‌كند و استاد رشته صنايع دستي است. شايد بتوان گفت بخشي از هنرمندان به دلايل مختلف منزوي هستند و در اين انزوا نمي‌توانند شغل مناسبي پيدا كنند و به روزمرگي‌هاي ملال‌آوري دچار شده‌اند. اين مسايل بخشي از موضوعات اين كتابند.

اين نویسنده ادامه داد: در اين كتاب به اسطوره‌ها نيز در لايه‌هاي زيرين داستان توجه داشته‌ام و خرده‌روايت‌هايي مرتبط با اسطوره در اثر شكل مي‌گيرد.

به گفته نبي، اين رمان هم‌اكنون در مراحل پاياني نگارش به سر مي‌برد.

مجموعه داستان «دنيا در آغوش من است»‌ نبي اواخر سال گذشته(89)، از سوي نشر افكار منتشر شد.

این نویسنده فارغ‌التحصيل دوره كارشناسي تئاتر با گرايش ادبيات نمايشي و دانشجوي رشته راديو در دانشكده صدا و سيماست. وي در حال حاضر در حال تنظيم مقالاتي درباره اریک امانوئل اشميت، در قالب يک كتاب است و دومين اثر داستاني‌اش را مي‌نويسد.

Labels:

youssef.alikhani[at]yahoo[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment