تادانه

رمان «دخترم، عشق ممنوع!» منتشر شد
رمان «دخترم، عشق ممنوع!» نوشته‌ي شهلا آبنوس منتشر شد.
به گزارش بخش كتاب خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محور اصلي اين رمان درباره وضعيت اجتماعي و فرهنگي برخي اقشار جامعه ايراني در دهه 60 و برخي موضوعات حاشيه جنگ و نيز تقابل زندگي شهري با روستايي است.
در خلاصه داستان نيز مي‌خوانيم: فرزانه، دختري با خاطرات شيرين کودکي، به همراه خانواده‌اش از روستا به تهران مي‌آيد. خانواده فرزانه بسيار سنتي است و پدر و مادرش به دليل تلاش فراوان براي تربيت فرزندان‌شان زبان‌زد خاص و عام هستند. در همين احوال، دانشجويي براي زندگي با خانواده فرزانه، وارد زندگي آن‌ها مي‌شود. عشق بين فرزانه و دانشجوي تازه‌وارد، زندگي خانواده اين دختر جوان را وارد درگيري عجيبي مي‌کند. هيچ‌کدام از اعضاي خانواده با اين عشق موافق نيستند.
شهلا آبنوس، نويسنده، درباره رمانش مي‌گويد: در رمان، تقابل فرهنگي زندگي شهري با روستايي در قالب داستاني عاطفي درباره دختر و پسري جوان بيان شده است. در ميان برخي از خانواده‌هاي ايراني در دهه‌اي كه درباره آن نوشته‌ام، دختران حق اظهار نظر نداشته‌اند و در حالي‌که پسران خانواده به راحتي خواسته‌هاي خود را بيان و اجرا مي‌كردند؛ ولي اين حق طبيعي به دختران داده نمي‌شد.
پيش‌تر از شهلا آبنوس، رمان «ستاره در آينه» و دو مجموعه‌ داستان «بغض‌هاي قديمي» و «خوابي که تعبيرش تو بودي» منتشر شده است.
رمان «دخترم، عشق ممنوع!» در 280 صفحه با قيمت 6500 تومان به وسيله نشر آموت منتشر شده است.

Labels: ,

youssef.alikhani[at]yahoo[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment