تادانه

رمان «دخترم عشق ممنوع!» مجوز گرفت
رمان «دخترم عشق ممنوع!» نوشته‌ی شهلا آبنوس، به زودي‌ به‌وسیله نشر آموت منتشر مي‌شود.
آبنوس محور اصلي رمانش را نگاهي به وضعيت اجتماعي و فرهنگي برخي اقشار جامعه ايراني در دهه 60 و برخي موضوعات حاشيه جنگ و نيز تقابل زندگي شهري با روستايي بيان كرد.
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، آبنوس درباره اين كتاب توضيح داد: در اين رمان تقابل فرهنگي زندگي شهري با روستايي در قالب داستاني عاطفي درباره دختر و پسری جوان بيان شده است.
وي افزود: در ميان برخي از خانواده‌هاي ايراني در دهه‌اي كه درباره آن نوشته‌ام، دختران حق اظهار نظر نداشته‌اند، در حالی‌که پسران خانواده به راحتي خواسته‌هاي خود را بيان و اجرا مي‌كردند، ولي اين حق طبيعي به دختران داده نمي‌شد.
آبنوس همچنين اضافه كرد: ‌واضح است كه احساس خوشبختي را هر انساني بايد خودش به تنهايي درک كند و اين احساس از طريق اعضاي خانواده يا ديگران به كسي قابل القا نيست. در اين كتاب سعي داشتم تا به هويتي كه زنان برای ابراز ايده و خواسته‌هايشان بايد بدان دست يابند، اشاره كنم.
به گفته آبنوس، ‌اين رمان حدود 280 صفحه است و تا چند هفته آينده از سوي نشر «آموت» منتشر خواهد شد.
«ستاره در آينه»، نام اولين رمان اين نويسنده است كه در سال 79 از سوي نشر معيار به چاپ رسید. «بغض‌هاي قديمي» و «خوابي كه تعبيرش تو بودي»، نيز نام دو مجموعه داستان منتشر شده آبنوسند.

Labels:

youssef.alikhani[at]yahoo[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment