تادانه

«ايراندخت» به «نقد 4شنبه» می‌رود
جلسه‌ي نقد و بررسي رمان «ايراندخت» نوشته‌ي بهنام ناصح برگزار مي‌شود.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به گفته‌ي سيروس نفيسي - مجري جلسات نقد 4شنبه -، اين نشست 18 خردادماه، ساعت 17:30 و به عنوان اولين جلسه از سري جديد جلسات نقد 4شنبه، با حضور نويسنده و جمعي از نويسندگان و منتقدان ادبي از جمله: پوريا فلاح، فرحناز عليزاده و عليرضا محمودي ايرانمهر در كتاب‌سراي روشن (خيابان سميه، نرسيده به تقاطع مفتح) برگزار خواهد شد.
جلسات نقد 4شنبه پيش‌تر در محل انتشارات افراز برگزار مي‌شد.
در معرفي رمان «ايراندخت» عنوان شده است: رمان «ايراندخت» كه بازتاب‌هاي متفاوتي را در جامعه‌ي ادبي به همراه داشته، اولين رمان نويسنده به حساب مي‌آيد كه در اواخر سال 89 از سوي نشر آموت منتشر شد و اخيرا به چاپ دوم رسيده است. رمان، حكايت عشق دختري به نام ايراندخت به روزبه در ايران عهد ساساني است كه دل‌زده از حال و هواي آن روزها و به دنبال جست‌وجوي طريقي تازه، دل از وطن مي‌كند.
در اين رمان كه با وجود زباني امروزي، فضايي متفاوت با اكثر رمان‌هاي معاصر ما دارد، هرچند نويسنده تأكيدي بر بازسازي تاريخي نشان نمي‌دهد؛ اما برخي شخصيت‌ها برگرفته از شخصيت‌هاي واقعي هستند.
بهنام ناصح كه در كنار فعاليت‌هاي مطبوعاتي، سردبيري مجله‌ي اينترنتي ماندگار را هم در پيشينه‌ي فعاليت‌هاي خود دارد، متولد سال 1352 در شهرستان رشت است. كتاب ديگر او كه به زودي از سوي نشر پارسه به چاپ خواهد رسيد، بازنويسي جوامع الحكايات عوفي براي نوجوانان است.

Labels: ,

youssef.alikhani[at]yahoo[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment