تادانه

رمان «ماه تمام» منتشر شد
نخستين رمان معصومه چاوشي با نام «ماه تمام» منتشر شده و در نمايشگاه كتاب تهران عرضه مي‌شود.
به گزارش خبرنگار بخش كتاب خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، چاوشي با اشاره به اين‌كه رمان «ماه تمام» در رابطه با ماجراي زندگي خصوصي يك پزشك زن است، اظهار كرد: اين كتاب به زندگي خصوصي پزشكي مي‌پردازد كه پس از عبور از فراز و نشيب‌هاي بسيار و تحقق آرزوهايش، به دنبال معشوق آرماني‌اش در مسير حوادث و پستي بلندي‌هاي هيجان‌انگيزي قرار مي‌گيرد.
او ادامه داد: اين رمان در پنج بخش به نام‌هاي: ماه‌زده، ماه‌گرفته، ماه چهارده، ماه محاق و ماه تمام تنظيم شده و نام‌گذاري هر بخش بنا بر حالات قهرمان اصلي داستان انتخاب شده است.
اين نويسنده با بيان‌ اين‌كه «ماه تمام» نام بخش پاياني رمان است، عنوان كرد: در اين بخش، قهرمان داستان با عبور از موانع جدي و حوادث غيرقابل پيش‌بيني با شديد‌ترين بحران‌هاي انساني دست و پنجه نرم مي‌كند و در اين مسير به واكاوي و تحليل شخصيت‌ خود و انسان‌هاي پيرامونش مي‌پردازد.
او در رابطه با شيوه‌ي روايت رمان «ماه تمام» گفت: شيوه‌ي روايت در اين رمان، تك‌گويي و به سبك خاطره‌نويسي است؛ چرا كه اين قالب به نويسنده اجازه‌ي بيان ريز‌ترين و جزيي‌ترين حالات انساني و زنانه‌ي قهرمان داستان را مي‌دهد.
وي ادامه داد: داستان علاوه بر بيان حالات روحي، رواني و شخصي پرسوناژ اصلي، به بيان مسائل ريز و درشت اجتماعي نيز پرداخته و در مقام يك بيننده‌ي آگاه، بدون ورود به قضاوت و پيش‌داوري، به موشكافي بعضي از حقايق اجتماعي دست مي‌زند.
معصومه چاوشي با اشاره به تجربه‌ي پزشكي خود، در رابطه با تأثير اين تجربه بر نگارش رمان «ماه تمام»، اظهار كرد: رمان واقع‌نگاري شده است و به همين دليل نمي‌توانيم بگوييم خيلي تخيلي است؛ اما مطمئن باشيد با خيال خود بازي كرده‌ام و داستان كاملا واقعي و برگرفته از زندگي خودم نيست.
او همچنين گفت: به دليل اين‌كه كتاب بر روي صنف خاصي نظر دارد، اميدوارم بازخورد‌ها يك‌جانبه نباشد. سعي كرده‌ام در رمانم تمام انتظارات را به رشته‌ي تحرير درآورم؛ اما ممكن است كساني به اين رمان جانبدارانه نگاه كنند؛ چرا كه من سعي كرده‌ام در رمانم اغراق نكرده باشم.
اين نويسنده در ادامه اظهار كرد: رمان «ماه تمام» توسط نشر آموت به چاپ رسيده و قرار است روز دوشنبه، 19 ارديبهشت‌ماه، جشني براي رونمايي از اين اثر در نمايشگاه كتاب برگزار شود.
رمان «ماه تمام» در 312 صفحه با قيمت 7000 تومان به چاپ رسيده است.
معصومه چاوشي متولد سال 1348 در تهران، تجربه‌ي پزشكي و روزنامه‌نگاري دارد.

Labels: , ,

youssef.alikhani[at]yahoo[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment