تادانه

خیلی سال نمی شود هفت سال که من می شناسمش. سال 76 بود که کانون هنرمندان قزوینی در زیرزمین محل کار حسین یعقوبیان، نقاش راه افتاد. هر هفته جماعت جمع می شدند و در هر هفته یک موضوعی بررسی می شد. یک هفته نقاشی های محمدمهدی چیت ساز نمایش داده شد و چیت ساز درباره شان صحبت کرد. یک هفته مجسمه های افراسیاب آقاجانی به نمایش درآمد. خدابیامرز ساعد فارسی درباره شان حرف زد. یک هفته من درباره ادبیات داستانی معاصر ایران صحبت کردم
آن موقع افراسیاب سرباز بود و یادم نمی رود که یکی از کارهایش را که نشان مان داد سر پست نگهبانی و با سرنیزه تراشیده بود. همان وقت یکی از کارهایش را هم به من داد که هنوز توی خانه دارم و بسیار لذت می برم با دیدنش.
بعدها افراسیاب چند تا نمایشگاه توی تهران گذاشت که مجسمه هایش را می آورد و به نمایش می گذاشت. بعضی از کارهایش را هم توی این نمایشگاه ها می فروخت.
الان تازه از افتتاح نمایشگاه مجسمه های افراسیاب آقاجانی در فرهنگسرای قانون ( ابن سینا ) می آیم. حالا ساعت 5:30 دقیقه بعدازظهر روز شنبه است و نمایشگاهش تا آخر هفته به راه خواهد بود. همان جا که بودم با بعضی از بچه های خبرنگار تماس گرفتم و خبرش را دادم که علاقمندان می توانند هر روزه صبح و بعدازظهر به این نمایشگاه در شهرک غرب – فاز یک – خیابان ایران زمین شمالی – فرهنگسرای قانون ( ابن سینا ) سر بزنند.
افراسیاب آقاجانی متولد آذر ماه 1352 است. دیپلم معماری دارد و تا به حال نمایشگاه های
مختلفی در ایران و قرقیزستان برگزار کرده است. می گفت در شهرهای تهران – قزوین – اهواز – همدان و آبیک هم نمایشگاه داشته است.
این ها شاید مهم نباشد که حالا این هم می تواند یک نمایشگاه باشد مثل تمام نمایشگاه های هنری که برگزار می شود اما نکته مهم این است که در نمایشگاه قبلی افراسیاب در گالری هفت ثمر دیدم که قیمت مجسمه هایش خیلی بالا بود؛ خودش البته معتقد بود که بالا نیست. حالا این بار تمام مجسمه ها را به قیمتی خیلی پایین و برخی را هم به شکل توافقی به معرض فروش گذاشته است. کاشکی دستم باز بود و می توانستم تمام مجسمه هایش را بخرم که دیدن هر کدامشان ، آدم را از این دنیای خاکی بیرون می برد.
تا از دست تان نرفته، دعوت تان می کنم که سری به این نمایشگاه بزنید که می دانم با چه زحمتی مجسمه هایش را با ماشین کرایه ای از قزوین آورده است. مطمئن هستم که اگر کارهایش را ببینید، به سرتان خواهد زد که یکی دو تاش را بخرید. امتحانش مجانی است.
یک سری از مجسمه های افراسیاب را در اینجا ببینید!

مجسمه يك

مجسمه دو

Labels:

youssef.alikhani[at]yahoo[dot]Com
0 Comments:

Post a Comment